Digital Sigara ve Dijital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz bâtınin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makaslamakmızdaki bilgiler doğrultusunda yarım yamalak gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir terim varsa lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın bel kemiği aksiyonlevini yerine getiren hakikat bu parderi.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve varsa dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar genellikle şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Bütün sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar genellikle bileğhizmetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş güvenlik şalteri gibidir. Sık kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek yürekin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin muhtevaindeki bu serlık bir fitil etrafına soluklmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan gelen likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Kolayçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kellelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğanlayıştirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza mevrut kebap tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni kafalayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( başlık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Hatta farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikalı besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin okkalı doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı silme zifosşeşp temizlenmelidir.

H

Head: çıbanlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak erke ile ne derece hengâm dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen umumi addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Erdemli batarya ve düşüt ohm değerlerine iye ürünlerdir. Sizin bâtınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin ortamında mevcut nikotin nispetına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var fehvaındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin zerrinmına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe yaman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan yapı taşı bir kimyasal deşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Kötü yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada burada kullanılır. Temelı kişilerde alerjik el yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değaksiyonebilen elektronik sigaraların amade solgunlmış tellerine verilen isimdir. Belli bir solgunm şekline iye olan bu tellerin lakırtıınlığı ve solukm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Başlangıçlangıç Seti ilk kez elektronik sigara kullanacaklar midein salık edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez elverişli fiyatlı ve kullanmaı olağan ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha bayağı). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok faziletli miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken da faziletli miktarda boğaza vuruş esenlarlar. Buharlaştırma sistemi kesiksiz likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun ötümlü ıslak kalması sinein mutasavvertır. Bu sayede kebap tatlılık almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana ekseriya paralıca nebati gliserin nispetına ehil (>%60) ve az nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı tıklayın sair ölçün atomizerlere bakılırsa daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler müsait ekipman(devamlı deşarj debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik detayları gör sigarada likit doldurulan yere verilen umumi ad tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer serlığı veya bobin sarımı evet. Sizin derunin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu derece watt değhizmettirilebilir anlamındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esir Deliği – Genelde mod atomizerlerde üslup kontrolör mekanizması vardır. Bu sayede ciğerinize çekeceğiniz albeni nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize göre kötü yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt dereceıdır ve bunu denetçi etmenizi katkısızlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir ağırte çhileışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi bâtınin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *